چاپ دیجیتال

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در چاپ دیجیتال تصاویر و نقوش دیجیتالی بر روی سطوحی از جمله کارتن و جعبه، تخته شاسی، کاتالوگ، بروشور، ست اداری، هدایای تبلیغاتی، فولدر، کارت پستال، کارت ویزیت و … چاپ می­ شوند .

پیشینه چاپ دیجیتال

تنها یکسال بعد از حضور جدی چاپ دیجیتال و قبل از بسیاری از شهر های بزرگ و مدرن تهران یک چاپخانه دیجیتال داشت . در سال ۱۳۷۶ (۱۹۹۷) خانه چاپ و طرح اولین دستگاه چاپ دیجیتال زایکن را در ایران نصب و راه اندازی کرد پس از یک سال چاپ دیجیتال سیاه و سفید دومین دستگاه چاپ دیجیتال رنگی  به امکانات خانه چاپ و طرح افزوده شد تا تنها چاپخانه دیجیتال ایران بتواند سرویس های مطمئن تری به مشتریان خود ارائه دهد.

در سال ۱۳۸۰ برنامه راه اندازی کارگاه افست خانه چاپ و طرح پس از یک سال به ثمر نشست خانه چاپ و طرح باز هم پیشرو بود و اولین دستگاه چاپ افست پیشرفته چهار رنگ هایدلبرگ مدل SM52 با  تمام تجهیزات جانبی در خانه چاپ و طرح آغاز به کار کرد در کنار این دستگاه میز امکانات کامل یک لیتوگرافی فراهم شد تا خانه چاپ و طرح نه تنها نخستین چاپخانه دیجیتال ایران بلکه مجتمعی بی نظیر در صنعت چاپ ایران باشد.

رواج چاپ دیجیتال در ایران را می توان همزمان باورود کامپیوتر به کشور دانست در واقع با ورود کامپیوتر و به همراه آن پرینترها به ایران چاپ دیجیتال آغاز شد و روند پیشرفت سریعی را به خود گرفت. در سال ۱۳۸۰ با ورود ماشین های چاپ بزرگ فرمت تبلیغات محیطی نیز به صورت دیجیتال درآمد و با دادن فایل کامپیوتری تصاویری در ابعاد بسیار بزرگ در کوتاه ترین زمان امکان چاپ به خود گرفت و از همان زمان تبلیغات شهری و محیط رنگ تازه ای پیدا کرد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *