چاپ جعبه لمینتی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 جعبه لمینتی جعبه ای است که از اتصال و چسباندن دو ورق از خانواده مقوا انجام می شود . چاپ جعبه لمینتی به این معنی است که با روش چاپ افست بر روی مقوا پشت طوسی و یا گلاسه طرح مورد نظر مشتری چاپ می شود که لایه زیرین آن از جنس کارتن است که به آن در صنعت جعبه سازی ورق سینگل ( ۲لایه ) ۳لایه و ۵لایه گفته می شود و توسط چسب پوستر چاپ شده بر روی ورق خام سینگل ای فلوت و یا کارتن لمینت می شود این فرآیند باعث تولید شدن یک مقوا ضخیم شبکه دار می شود ، که در صنعت بسته بندی بسیار متداول است. ورق های خامی که در چاپ جعبه لمینتی مورد استفاده قرار می گیرد تنوع بسیار زیادی دارد وجه اشتراک تمام این ورق های خام وجود شبکه هایی در کاغذ بسته بندی است که بسته به نوع و کاربرد آن ریز و یا درشت است که باعث استحکام جعبه لمینتی می شود این شبکه ها در چاپ جعبه لمینتی فلوت گفته می شود .

فلوت ها در ترکیب با کاغذ های دیگر هم تولید می شود:

  • کاغذ ایرانی + فلوتینگ + کاغذ ایرانی
  • کاغذ ایرانی + سینگل
  • کاغذ کرافت + سینگل

 

انواع فلوت

به طور کلی در داخل کارتن ها شانه ها یی وجود دارد که از نظر ارتفاع و فواصل موج های آن به ۵  دسته  A فلوت ، B فلوت ، C فلوت ، E فلوت و F فلوت تقسیم می شوند :

گروه A ( آ فلوت یا کنگره نوع A )

دندانه یا کنگره آن با بلندا یا ارتفاع ما بین ۴٫۵ الی ۵ میلی متر و تعدد یا شمارش دندانه ها بین ۱۰۵ تا ۱۲۵ عدد در هر متر است این دندانه یا کنگره خصوصیت ضربه گیری و مقاومت فشاری نسبی بیشتری به دلیل بلندا و ارتفاع بلند خود دارد و از مقاومت بیشتری برخوردار است .

 

گروه B ( بی فلوت یا کنگره نوع B )

خصوصیت بارز این دندانه یا کنگره می توان به ایستادگی استواری و استقامت در برابر فشار و له شدگی اشاره کرد که نسبت به فلوت A کمی ضعیف تر است که بلندا و ارتفاع آن بین ۲٫۱ الی ۲٫۹ میلیمتر است و تعداد دندانه ها بین ۱۲۵ الی ۱۵۰ عدد بر هر متر است.

 

گروه C ( سی فلوت یا کنگره نوع C )

بلندا یا ارتفاع این دندانه ها ما بین ۳٫۵ الی ۳٫۷ میلی متر است و میزان کنگره ها ۱۲۰ الی ۱۴۵ عدد در هر متر است. مقاومت دندانه های نوع C نسبتا معمولی می باشد و کم تر از فلوت A و فلوت B می باشد

 

گروه E ( ای فلوت یا کنگره نوع E )

این نوع دندانه و فلوت دارای بیشترین استقامت و پایداری در برابر له شدگی را دارند و از نظر سطح هموار و صاف تر است و برای چاپ و لمینت قابل قبول تر است. بلندای این کنگره ها میان ۱٫۱ الی ۱٫۶ میلی متر است و شمارش آن ها بین ۲۹۰ تا ۳۲۰ عدد در هر متر است. این نوع فلوت ها در اکثر مواقع برای کارتن های کوچک استفاده می شود و ظرافت برای تولید کننده مورد اهمیت است.

 

گروه F ( اف فلوت یا کنگره نوع F )

کم ضخامت ترین نوع ورق در صنعت کارتن سازی می باشد که استفاده خیلی کمی نسبت به فلوت های دیگر در این صنعت را دارد . قابل استفاده برای ساخت انواع جعبه هایی  مانند اسپری ، ادکلن ، لوازم آرایشی و … با بلندای ۰٫۸ میلی متر و شمارش فلوت شمارش آن ها ۴۲۰ در هر متر خطی است.

صنایع چاپ و بسته بندی آماج آماده همکاری و خدمت رسانی جهت تولید انواع جعبه لمینتی با جنس مقوا و کارتن های مورد نظر شما می باشد تا بالاترین کیفیت چاپ جعبه لمینتی و مراحل چاپ تکمیلی را برای شما به ارمغان آورد .

تمامی چاپ جعبه لمینتی به صورت چاپ افست ۴ رنگ  و پنتون (ساختگی ) می باشد .

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *