Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

چاپ جعبه

طراحی و چاپ جعبه

طراحی و چاپ جعبه

جعبه چیست ؟

جعبه در اصل نگهدارنده و مانعی برای ضربه خوردن و در یک توضیح مختصر ویترین محصول شماست لذا دارای اهمیت خاصی می باشد.

شاید بتوان گفت مهمترین آیتم در جذب مشتری و فروش محصول چاپ جعبه ای با ترکیب رنگی جذاب و طراحی متفاوت باشد آخرین مرحله در تولید بسته بندی است.

حال این که طراحی و چاپ جعبه ای بی نظیر برای بسته بندی چگونه قابل تعریف است به پیشنهادهای گروه چاپ و تبلیغات محیا توجه کنید :

تا به حال شکل و طراحی جعبه ای برای شما جلب توجه کرده است ؟!

علاوه بر ترکیب رنگهای زیبا و با توجه به روانشناسی رنگ در طراحی و چاپ جعبه باید در نظر داشت که طرح قالب و خط تیغ جعبه نیز می تواند تاثیر زیادی در زیبایی جعبه محصول شما داشته باشد.

گروه چاپ و تبلیغات محیا برای تسریع در فروش محصولات شما و همچنین مشاوره در امر طراحی و چاپ جعبه ی محصولات مشتریان خود با طراحان و ایده پردازان با تجربه همکاری می نماید.

یادمان باشد قبل از رویت محصول جعبه آن دیده می شود.

بسته بندی چیست ؟

بسته بندی به معنای جمع آوری و مرتب کردن و یا نظم بخشیدن کالاها و یا محصولات می باشد . از دید مشتری بسته بندی نگهدارنده و محافظ کالا و یا محصول می باشد و از نظر کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا بسته بندی هویت کالا و محصول است.

انواع جعبه :


انواع ساخت جعبه ها از زبان کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا :

_جعبه های پاکتی شکل که زمان ساخت شبیه به یک پاکت شده و نیازی به چسب ندارند.
_ جعبه های قفسه ای شکل که بیشتر برای ویترین کردن کاربرد دارد مثل جعبه های اسباب بازی.
_ جعبه های قفل سرخود که عموما سبک وزن است و بیشتر برای ظروف کریستال مورد استفاده قرار میگیرد.
_ کارتن یا جعبه های بسته بندی که در سایزهای مختلف بنا به سفارش قابل تولید است و اصولا از جنس ایفلوت ساخته می شود (به شیارهای داخل کارتن فلوت گفته میشود) و عموما برای بسته بندی و تعدادی محصول در یک کارتن یا جعبه و ارسال محصول استفاده می گردد.
_ جعبه های فانتزی که ساخت و قالب آن متفاوت است و اکثرا برای کادویی ها ، گلفروشی ها و در فست فود ها کاربرد دارد.

نکته ی مهم در استفاده ی تصویر برای طراحی و چاپ جعبه :

انتخاب تصویر نکته حائز اهمیتی در طراحی جعبه یا کارتن می باشد. که شاید کمتر مورد توجه قرار بگیرد ، اما این که چه تصویری انتخاب کنیم که هم بتواند دارای زیبایی و جذابیت و همچنین توضیح کاملی از محصول داخل جعبه باشد و همچنین باید توجه داشت که وضوح تصویر باید طوری باشد که پس از چاپ جعبه از کیفیت آن نکاهد. بیشترین تصاویر انتخابی برای طراحی و چاپ جعبه از محصولات شما مشتریان عزیز می باشد که اصولا عکاسی شده است. لازم به ذکر است در تمام مراحل تولید جعبه باید توجه داشت که از لوگو و شماره های تماس یا سفارش محصول و همچنین نام برند شرکت در شکل ظاهری جعبه استفاده نمود. برخی از مشتریان عزیز برای نمود بیشتر، لوگوی شرکت را بصورت طلاکوب روی جعبه چاپ می کنند.
انتخاب تصویر نکته حائز اهمیتی در طراحی جعبه یا کارتن می باشد که شاید کمتر مورد توجه قرار بگیرد. اما این که چه تصویری انتخاب کنیم که هم بتواند دارای زیبایی و جذابیت و همچنین توضیح کاملی از محصول داخل جعبه باشد و همچنین باید توجه داشت که وضوح تصویر باید طوری باشد که پس از چاپ جعبه از کیفیت آن نکاهد. بیشترین تصاویر انتخابی برای طراحی و چاپ جعبه از محصولات شما مشتریان عزیز می باشد که اصولا عکاسی شده است. لازم به ذکر است در تمام مراحل تولید جعبه باید توجه داشت که از لوگو و شماره های تماس یا سفارش محصول و همچنین نام برند شرکت در شکل ظاهری جعبه استفاده نمود. برخی از مشتریان عزیز برای نمود بیشتر لوگوی شرکت را بصورت طلاکوب روی جعبه چاپ می کنند.

در چاپ جعبه باید به نکات ذیل توجه داشت :

*انتخاب جعبه مناسب با محصول

*وزن محصولی که داخل جعبه قرار می گیرد

*کاربرد محصول داخل جعبه برای انتخاب متریال (خوراکی ، مصرفی و….)

*روش قفل شدن جعبه مورد نظر در مرحله طراحی، چاپ و خط قالب جعبه

و اینکه چه نوع جعبه ای ماندگار و شایسته کار شماست را به کارشناسان گروه چاپ و تبلیغات محیا بسپارید.

نکاتی در چاپ جعبه از زبان گروه چاپ و تبلیغات محیا که به زیبایی جعبه های تولیدی شما مشتریان عزیز کمک می کند.
_ استفاده از قالب های متفاوت در ساخت جعبه
_ استفاده از رنگ پنجم در چاپ جعبه
_ استفاده از طلاکوب و نقره کوب و یا رنگهای دیگر در تولید جعبه
_ استفاده از uv موضعی یا uv برجسته در تولید جعبه
_ استفاده از سلفون های مخملی ، شنی و…. در تولید جعبه

جعبه و کارتن در سایزها و جنس های مختلف ، بسته به نوع محصول قابل تولید است. بیشترین کاربرد جعبه در بازار سرمایه ، استفاده از جعبه های لمینتی می باشد که دارای یک لایه مقوا مثلا از جنس ( پشت طوسی – ایندر برد و … )و یک لایه چاپی گلاسه است که به دلخواه مشتری دارای سلفون و بدون سلفون می باشد.

پس از اتمام طراحی و چاپ کاغذ گلاسه عمل لمینت ( چسباندن دو جسم به یکدیگر ) روی مقوا صورت میگیرد و در انتها برای ساخت جعبه از دستگاه دایکات برای تیغ زدن و طرح قالب جعبه استفاده می شود.

سایز جعبه و خط های تیغ بستگی به اندازه محصول دارد. امروزه در ساخت جعبه های لمینتی از ترکیب طلق و مقوا استفاده می شود که این کار علاوه بر زیبایی در چاپ جعبه می توان قسمتی از محصول خود را به مشتری نشان داد.

بسته بندی محصول حتی در حمل و نقل نیز مهم است زیرا مقاومت جعبه یا کارتن در جابجایی محصول نقش مهمی را ایفا می کند.
امروزه تمام محصولات در بازار با جعبه و کارتن ارائه می شوند. جعبه یا کارتن ابتدائی ترین آیتم برای محصول محسوب می گردد زیرا محصولات به صورت مستقیم خود را به مخاطبان نشان نمی دهند و این جعبه یا کارتن آنها است که با طرح روی خود معرف محصول داخل جعبه می باشد.
از دیدگاه گروه چاپ و تبلیغات محیا ، جعبه یا کارتن اولین ارتباط را با مخاطب برقرار می کند و برای تاثیر و گیراتر بودن باید یک طراحی جذاب و خوب داشته باشد.

گروه چاپ و تبلیغات محیا ارائه دهنده کلیه خدمات در امر طراحی و چاپ جعبه به شما مشتریان عزیز می باشد.

تقسیم بندی جعبه ها بر اساس کاربرد : مواد صنعتی ، جعبه های مواد غذایی، جعبه های دارویی، جعبه های فانتزی و … .

تاثیر چاپ در بسته بندی :

چاپ و بسته بندی ارتباط مستقیم دارند که باعث ایجاد ارتباط با مشتری می شود اگر کالا یک بسته بندی خوب و ظاهری زیبا داشته باشد در جذب مشتری موفق خواهد بود. برای اینکه یک بسته بندی ظاهری زیبا و جذاب داشته باشد باید طراحی و چاپ زیبا داشته باشد. پس طراحی و چاپ با کیفیت بالا باعث می شود که یک بسته بندی جذاب داشته باشیم.